17.12.2022 kl 12:00-03:00

Jõulueelne õpituba "Karamellaknaga piparkoogid". Tule perega!

Laupäeval, 17.detsembril kell 12:00-13:30 Reegi majas Värskas.

Olgu sel aastal piparkoogid eriti kaunid!

Piparkoogiõpituba täiskasvanutele ja suurtele lastele Mall Hadje juhendamisel.

Mall osaleb juba palju aastaid „Piparkoogimaania“ näitusel kunstnikuna ja on aastatega palju nippe ja kogemusi kogunud ja on tõeline piparkoogientusiast.

Seni, kuni täiskasvanud piparkoogisõbrad ning koolilapsed Malliga koos piparkoogikunstiga tegelevad, saavad pere väiksemad (3-6-aastased lapsed) koos Hellikaga lastepärased piparkooke teha ja glasuurida.

Õpime tundma piparkoogitainast kui materjali, tundma karamellkommidest klaasakende valmistamise põhimõtteid ja peensusi. Millised klaaskommid sobivad akendeks, millised mitte? Kuidas küpsetada nii, et karamellakna värv säilib ja teksttuur jääb kaunis ja samas piparkook ka küpseks saab? Räägime ka glasuuride valmistamisest, naturaalsetest värvidest ja paljust muust seonduvast.

Õpitoa käigus valmivad kunstilised piparkoogid kaunite värviliste karamellakendega, mille osalised koju kaasa saavad. Osalised saavad praktiliste teadmised karamellkommide kasutamisest piparkookides, küpsetada ja maitsta piparkooke ning omandada teadmisi piparkoogi ajaloost ning, mis peamine – piparkoogilõhnalise ja inspireeriva elamuse kõigile meeltele.
 

Palume oma taiese pakendamiseks kaasa võtta mõni karbike.

Grupi suurus on kuni 10 inimest suurte grupis + kuni 10 mudilaste grupis olenevalt vanusest,

 NB!Vajalik eelregistreerimine!

Õpitoa kestus 1,5h
Õpitoa hind 12€/täiskasvanu, 7€/laps.

Info ja registreerimine:

Mall tel 53411995

mall@setomuuseum.ee